Wimbledon 2018 | Simona Halep - Saisai Zheng, în turul doi

• 05 Iulie 2018 15:09
Wimbledon 2018 | Simona Halep - Saisai Zheng, în turul doi stirileprotv.ro

Simona Halep este gata de al doilea său meci de pe iarba londoneză. Învingătoarea de la Roland Garros o întâlnește joi, după ora 16:00, în turul secund de la Wimbledon, pe Saisai Zheng.

Potrivit Digisport.ro, meciul Simonei de joi va începe după 14:30. Partida este a doua a zilei pe terenul 1 și va începe după terminarea confruntării Cilic - Pella, oprită în setul trei din cauza ploii, la scorul de 6-3, 6-1, 3-4.

Sfert-finalistă la ultimele două ediții, Simona Halep a debutat fără probleme la Wimbledon, în fața ocupantei locului 100 WTA, Kurumi Nara. Primul set l-a încheiat în 39 de minute, scor 6-2. Campioana de la Roland Garros și-a forțat adversara să-și piardă și racheta în timpul meciului, închis de Halep în mai puțin de o oră și jumătate. După 6-2, 6-4 cu Nara, cea mai bună jucătoare a lumii va întâlni o altă asiatică, pe Saisai Zheng.