VIDEO | Virgiliu Postolachi a marcat golul victoriei pentru PSG contra celor de la Atletico Madrid

• 30 Iulie 2018 16:49

Fotbalistul moldovean Virgiliu Postolachi a marcat golul victoriei pentru Paris Saint-Germain, în partida cu Atletico Madrid disputată luni în Singapore la International Champions Cup.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-2, iar atacantul în vârstă de 18 ani născut la Edineț, dar care are și cetățenia franceză, a înscris cu un șut frumos din afara careului în ultimul minut al prelungirilor.

Virgiliu Postolachi a debutat vara aceasta în prima echipă a PSG, în partida cu Bayern Munchen disputată la Klagenfurt, în Austria. Campioana Franței, lipsită de cei mai buni jucători ai săi, a cedat în fața nemților, scor 1-3.

În sezonul trecut, Virgiliu Postolachi a jucat 9 partide la echipa a doua a PSG reușind să marcheze un gol.

International Champions Cup este un turneu amical desfășurat înaintea startului campionatelor interne ale țărilor europene.